what is 70000000000000000 divided by 100000 plus 797970605 plus 023475748392

Answers

Answer 1

Answer:

7.000002427×10¹⁶

Answer 2

Answer:  

723555545997

Step-by-step explanation:

I hope this helps, i had to use a calculator because that was a long math equation question, I mean, who else can't do that?

And plz rate it 5 starts, give brainilest, and thank me


Related Questions

can someone help :(!

Answers

Answer:

452.16 I'm pretty sure..

Answer:

A=452.16 mm

Step-by-step explanation:

A=πr^2

A=π12^2

A=π144

A=452.16 mm

Write 2 different word phrases for the expression (52 + 8) divided 30

Answers

Answer:

fifty two plus eight divided by thirty

eight plus fifty two divided by thirty

Step-by-step explanation:

I just switched them around.

Answer:

1) Thirty divided by (fifty-two plus eight)

2) (52+8)

      30

Step-by-step explanation:

Convert Decimal to Percent
0.89 =
0.54 =
0.76 =
0.33 =
0.53 =
0.12 =

Answers

Answer:

0.89 = 89

0.54 = 54

0.76 = 76

0.33 = 33

0 . 53 = 53

.0.12 = 12

Is Andrew correct or incorrect explain

Answers

Andrew is incorrect

because 2^28 = 268,435,456

follow me

Answer:

Andrew is incorrect.

Step-by-step explanation:

He is incorrect because instead of multiplying 2 x 28, he should have did 2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2x2, which is 268,435,456.

I tm pretty sure this is correct, please comment if it is right or wrong

oscar paid $130 for 4 tickets to the amusement park. Each ticket cost the same amount. What is the cost in dollars and cents per ticket

Please help.

Answers

$32.05?




Explanation:
130 divided by 4, not sure if then is correct. Just a guess. Sorry if it doesn’t help.

Answer:

32.5 each ticket cost

Step-by-step explanation:

130÷4=32.5

diagram this statement.Then answer the questions that follow.

Joseph gave three fourths of his 288 sports cards to his brother.

A) what percent of his sports cards did his Joseph give to his brother?

B)How manny sports cards did Joseph have left?

Answers

75%=3/4 for a
77 for b

3. Bob wrote 0.125 as a fraction. He wrote it as 48. Is Bob correct? Why or why
not?

Answers

Answer:

0.125 is the same as 125/1000. 

Step-by-step explanation:

This is because we have to remove the decimal point before creating a fraction.

12 km What is the length of the hypotenuse?​

Answers

Answer:

We need the picture of the shape. The hypotenuse it the longest side. Usually it gives you the hypotenuse. Message me if you need some help.

Step-by-step explanation:

Please help ASAP. Thanks so much

Answers

Answer:

The answer is 0.

Step-by-step explanation:

You are right because the -4 and 4 would be an x - intercept but it's not there on the answer choice. So, go with A. 0 Another explainationor this is (0,9) is the vertex, and the x intercept lies on 0.

George, Arianna, and Carlos are going to mow the baseball field with push
mowers. By themselves, George can mow the field in 5 hours, Arianna
can mow the field in 6 hours, and Carlos can mow the field in 3 hours. If
the game is in 2 hours, can they get the field mowed in time?

Answers

Answer: Yes, they will have it mowed in 1 hour and 18 minutes

Step-by-step explanation:

giving brainliest and 20 points! please solve this. :D

Answers

Answer:

1.) 7x+5y

2.)-19m+14r

3.)22b+40c

4.)10x+25

5.)7m+7

Step-by-step explanation:

ez

15 POINTS :)

Solve the inequality.
-3x+4<25

Answers

Answer:

x > -7

Step-by-step explanation:

-3x + 4 < 25

-3x + 4 - 4 < 25 - 4

-3x < 21

-3x/-3 < 21/-3

x > -7

May i have brainliest? :)

A local yoga studio
charges a sign-up fee of
$55, plus $10 per class. A
second yoga studio
charges a sign-up fee of
$25 plus $12.50 per class.

A. Griffin
B. Gigi

Answers

Answer:

Let's call the first studio, yoga studio A.

Let's call the second studio, yoga studio B.

The equations:

Yoga Studio A: y=10x+55

Yoga Studio B: y=12.5x+25

So, for 12 classes:

Yoga Studio A: y=10(12)+55, y=175

Yoga Studio B: y=12.5(12)+25, y=175

These two numbers are equal, so Griffin is right.

For 10 classes:

Yoga Studio A: y=10(10)+55, y=155

Yoga Studio B: y=12.5(10)+25, y=150.

These two numbers are not equal, so Gigi is wrong.

Let me know if this helps!

If x ≠ 2y, then

eq1a


2(x-2y)

2y-x

1

0

-2

Answers

the answer is 0 because they’re the same

Find the shaded area:

Answers

Answer:

Step-by-step explanation:

we have a circle inscribed in a square

Area of the square

Asquare=14*14=196

Acircle=3.14*r^2  

r=14/2=7

Acircle=3.14*7^2=153.94

A shaded=196-153.94=42.06

I NEED HELP ASAP
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Answers

Answer:

the variables are f, g, h

answer is D

Answer:

d (last choice)

Step-by-step explanation:

An airplane is flying from Redville to leek.The airplane flies 50 miles East and then 180 miles South .how far is leek from Redville directly

Answers

Answer:

230

Step-by-step explanation:

The probability of choosing a green sweet at random from the bag is 1/12.
Please see the picture, I need to answer that question.

Answers

Answer:

2 times became that's correct

The probability of choosing yellow is 5/12

A discount of 10 percent was given. If a further discount of 10percent was given in the reduced price, calculate the total single discount given in the marked price .​

Answers

Answer:

let marked price = x

on 10% discount, price= x-10%of x

=x-(10x/100)

=x-(x/10)

=9x/10

on further 10% discount, total discount = 10% of 9x/10

=10/100 * 9x/10

= 9x/100

= 9%of x

hence, the single discount given on marked price is 9%

Step-by-step explanation:

To the nearest 10th, find the measure of the missing side.

Answers

Answer:

Climate change includes both global warming driven by human emissions of greenhouse gases, and the resulting large-scale shifts in weather patterns.

The cost to replace a water pump in a car was $816. This included $381 for the water pump and $87 per hour for labor. How many hours of labor were required to replace the water pump?

Answers

5 hours:
816-381=435
87x 5= 435
381+435=816

show work on this problem

Answers

Answer:

[tex]-3+\sqrt{5}[/tex]

Step-by-step explanation:

Simplify:

[tex]\frac{-9+3\sqrt{5} }{3}[/tex]

Factor out 3:

[tex]\frac{3(-3+\sqrt{5}) }{3}[/tex]

Reduce the fraction by crossing out the 3's:

[tex]-3+\sqrt{5}[/tex]

How do I Simplify 2/8

Answers

Answer:

1/4

Step-by-step explanation:

Divide 8 by 2

2/8 = 1/4

good luck, i hope this helps :)


The simplest form of 2/8 is 1/4

5·(y-3)=3/5 (x-8)·5 write the equation

Answers

Answer:

This is the answer

Step-by-step explanation:

You needed to multiple 5 to both sides

Which of the following gives a valid reason for using the given solution method to solve the system of equations shown?
Equation : 4x - 5y = 4
Equation il: 2x + 3y = 2
A Elimination, a coefficient in Equation 1 is an integer multiple of a coefficient in Equation II.
B. Elimination, a coefficient in Equation II is an integer multiple of a coefficient in Equation I.
C. Substitution, Equation I can be solved for x in one step by dividing both sides by 4.
D. Substitution, Equation Il can be solved for x in one step by subtracting 3y from both sides.

Answers

Answer:

A . Elimination, a coefficient in Equation 1 is an integer multiple of a coefficient in Equation II.

hope it is helpful...

What is the surface area of this wedge.?

Answers

Answer:

the surface area of the wedge is 360ft²

Step-by-step explanation:

6x5x3x4 = 360ft²

Por enviar un paquete e de 5kg de peso a una ciudad que está a 60km de distancia una empresa de transporte me ha cobrado 9€ cuanto me costará enviar un paquete de 50 kg a 200km de distancia

Answers

Responder:

300 €

Explicación paso a paso:

Dado que:

El peso del paquete de 5 kg enviado a una distancia de 60 km es de 9 €

Tomando el producto:

5 * 60 = 9 €

300 kgkm = 9 €

1 kg · km = 9/300 €

= 0,03 €

Para un paquete de 50 kg, enviado a una distancia de 200 km:

50 * 200 = 10000 kgkm

Costo de envío de paquete:

Precio por kgkm = 0,03 €

10000 * 0,03 € = 300 €

What is the standard form of the equation 9(g-5h)

Answers

9g-45h, you have to distribute 9

Math Question for 50 points please help

Answers

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Your answer is B.

⚠︎ I HOPE YOU ARE DOING WELL ☻︎

HAVE A FANTASTIC DAY ꨄ︎

Answer:

The answer is B

Step-by-step explanation:

Its different from all the others

Need help finding the slope and the equation ​

Answers

Answer:

y=2x

Step-by-step explanation:

Slope is 2 because its increasing by 2 each time

starts at 0, 0

the slope is 2!! so it would be y=2x
Other Questions
6. Ashley bought 4 packages of juicekThere are 6 juice boxes in eachShe gave 2 juice boxes to each of 3How many juice boxes does Ashleypacehave left?Help me! Why was Hitler able to conquer other countries? Select all that apply.Which italicized adjectives should be written with a capital letter?We cooked smoked sausage on the barbecue.I like italian hot sausage sandwiches.They served slices of summer sausage.What gives polish sausages their distinctive flavor? Which set of ordered pairs represent y as a function of x?a) {(-5,3) (6,2) (8,-9) (-5,4)}b) {(9,4) (8,4) (9,5) (8,5)}c) {(6,8) (7,8) (8,8) (9,9)}d) {(-7,4) (-7,5) (-7,10) (-7,6)} Martin jogged 45 minutes everyday for 21 days how many minutes did he jog over the 21 days Noralie has a home-based business putting on childrens parties. She charges $45 to design the party and then $5.50 per child. Write a function rule that relates the total cost of the party to the number of children n.f(n) = 5.5 55nf(n) = 5.5n 55f(n) = 5.5 + 45nf(n) = 45 + 5.5n what does Europe have more of other continents due in 5 minhelp me plss What role can you play in tackling the problems of tourism in Nepal? Write in point Suppose you were arrested as a suspect in a crime. The arresting officers rush you to a tiny room wherethey question you for 12 hours without a stop. Then, too weary to protest, you sign a confession. Howwould the Court's Miranda decision protect you in such a situation? According to Aristotle, which of the following types of emotional effect did the mixolydian mode produce? Amelia builds and sells birdhouses. The difference between the amount she sells each birdhouse for and the cost of supplies to build each birdhouse is $20. Amelia also spends $45 on tools to build birdhouses. Which equation can Amelia use to calculate the amount of money (m), in dollars, she earns from selling b birdhouses? Find AC.B7x-66x +4 Roquan, a single taxpayer, is an attorney and practices as a sole proprietor. This year, Roquan had net business income of $90,000 from his law practice (net of the associated for AGI self-employment tax deduction). Assume that Roquan pays $40,000 in wages to his employees, has $10,000 of property (unadjusted basis of equipment he purchased last year), and has no capital gains or qualified dividends. His taxable income before the deduction for qualified business income is $100,000. 1. Calculate Roquan's deduction for qualified business income. 2. Assume the same facts as earlier, except Roquan's taxable income before the deduction for qualified business income is $300,000. Solve for x: 3 < x + 3 < 6 6 < x < 9 6 > x > 9 0 < x < 3 0 > x > 3 summarize the process of aerobic respiration in your OWN words Please help! the question is in the attarchment! Find the perimeter and area of the image after dilating the figure shown with the given scale factor. help me pleaseeeeeeeeeee step by step A snail desperately needs to make it to the center garden to avoid being squashed by students onceschool starts. If the garden is 6 meters away, and the snail's top speed is 0.8 meters per hour, how longwill it take the snail to make it to safety? Give the answer in hours, minutes, and seconds.