If julie makes 18 baskets, how many baskets does Kari make? How many baskets do they make in all?

Answers

Answer 1

Answer:

I don't know what you are asking

Step-by-step explanation:


Related Questions

Saffron is very expensive spice. A shop selling saffron for $ 7.35 per gram.
Write the formula for the cost (y), in dollars, of g grams of saffron.*
a) y = 7.35g
b)g=7.35 y
c) y = 7.35+g​

Answers

Answer:

A

Step-by-step explanation:

B is wrong because it's saying to multiply the cost by $7.35.

C is wrong because it's telling you to add the amount of grams to $7.35.

A is the correct answer because you have to mutiply the cost by the grams which is what a number by a variable means.

Saffron is one the most expensive spices in the world. Ms. Patel pays $123.51 for 2.3 grams of saffron. What is the price per gram?

Step-by-step explanation:

help

If x = ─7 and y= 3 , find i) x+y ii) xy iii) xꓥ2 + yꓥ2 WHAT IS THE ANSWER

Answers

Answer:

Step-by-step explanation:

1. X + y

Putting values of x and y

-7 + (-3)

= - 10

2. xy

Putting values of x and y

(-7)(-3)

= 21

3. x2 + y2

Putting values of x and y

= (-7)2 + (-3)2

= 49 + 9

= 58

-(-125) = ___


can someone answer this

Answers

Answer:

125

Step-by-step explanation:

the minus and negative sign basically cancel each other out and/or combine to make + sign for positive

SOMEONE HELP MEH...

Tonya has 5/9 yards of ribbon and is sharing it with Terri by cutting it in half. How much ribbon will each girl have?

Group of answer choices

1_1/9

5/9

5/18

45

Answers

Answer:

I think it's the first or third

Answer:

5/18

Step-by-step explanation:

So the total is 5/9 yard of ribbon, cut it in half means dividing it into 2

5/9 ÷ 2 = 5/9 * 1/2 = 5/18

When plotting points on the coordinate plane below, which point would lie on the y-axis??

Answers

Answer:

the second number

Step-by-step explanation:

EX:  ( -3, 2 ) the 2 would lie on the y axis because its the second number the x axis always comes 1st and the y axis 2nd

Find the slope of the ordered pairs (2,5) (4,13)

Answers

Answer:

[tex]slope = \frac{y2 - y1}{x2 - x1} \\ slope = \frac{13 - 5}{4 - 2} \\ = \frac{8}{2} = 4[/tex]

helpppppppppppppppppppppppppppp

Answers

Answer: i know p4 but what does the first q say?

Step-by-step explanation:

Answer:

2nd one

Step-by-step explanation:

I don't know how to solve for any of the values so please help me!!

Answers

a = 49

You find this by adding 109 and 30, then subtracting from 180.

b = 55
c = 55

we know that the place where the two lines meet has to be 360, so we subtract the two 109s from it. Divide the answer by 2. This number is added to 54 and subtracted from 180. This gives us 55. c is in a position that equals 55.

The amount of flour that the bakery used this month was a 40% increase relative to last month. The bakery used 75 pounds of flour last month. How much
flour did the bakery use this month?

Answers

75-40%=
100-40= 60%= 0.6
75-0.6= 74.4 pounds of flour

I’m sorry if it’s wrong because I’m not 100% sure

Answer: 11%

Step-by-step explanation:

so, I’m not going anywhere else to go to the store and I’ll let you know if you need anything or do I need to get something for dinner lol you know what I’m going through and I can’t even imagine what you mean by that time and you have have to do that for you too but I’m just trying to get you to do that that I don’t want to do with that and that I’m going to be a pain and I’m sorry I don’t want you to think that you have been in the hospital and you have no desire for me to come in this week I don’t think I can do anything with your dad and you are just not being mean and I can’t even talk to you and I’m not going through all that I know I don’t know what to do but you are not going through all this nonsense I know that I know what I want you do not need me but you know me I love that I don’t know if I will ever do that anymore but you are not even in my mind for a while but you are not so much and I’m sorry I just want to make sure that I have no idea that I’m going to have to be a friend of my best relationshi.

-7 + (-9) - (-11) -2

Answers

The answer is -7, please give brainliest.

16+x=-34

Solve the equation for the value of the variable show all work help please:):)

Answers

Answer:

16+x=-34

We move all terms to the left:

16+x-(-34)=0

We add all the numbers together, and all the variables

x+50=0

We move all terms containing x to the left, all other terms to the right

x=-50

(Hope that help you out) God bless!

Answer:

x=-50

Step-by-step explanation:

16+x=-34

take away 16 from each side

x=(-34-16)

x=-50

Help me with this pls

Answers

Answer:

D 10x=150

Step-by-step explanation:

They are the same degree so they must equal eachother

Answer:

10x=150(Vertically Opposite Angle)

Figure ABCD is a rhombus.What is the value of x? 13 14 26 28

Answers

Answer:

The answer is 13

Step-by-step explanation:

Took the test on Edge

Answer:

x=13 :)

I took the quiz

Other Questions
appendectomy equipment ? The function f(x)=21,500(0.86)^x models the value of a car after x years. What is the yearly depreciation rate of the value of the car? In a certain population of rabbits the allele for brown fur is dominant over the allele for white fur if 10 out of 100 rabbits have white fur what is the allele frequency for the dominant alleleA) 0.68O B) 0.10O C) 0.95OD) 0.90 Saffron is very expensive spice. A shop selling saffron for $ 7.35 per gram.Write the formula for the cost (y), in dollars, of g grams of saffron.*a) y = 7.35gb)g=7.35 yc) y = 7.35+g Pls help I need a good grade 1. Evaluate when y=3. 3y + 2 (2y+6)33273y+12 if you are provided with 34.5 g iron (iii) chloride and 25.3 g sodium carbonate what is the limiting ractant What is the rate of seafloor spreading at Point Z if it is 300 kilometers from the crest of the mid-ocean ridge Figure ABCD is a rhombus.What is the value of x? 13 14 26 28 Select two incidents that contribute to the main conflict in the story nathan Sandy is upgrading her Internet service. Fast Internet charges $30 for installation and $46.45 per month. Quick Internet has free installation but charges $53.95 per month. Complete the equation that can be used to find the number of months after which the Internet service would cost the same. Use the variable x to represent the number of months of Internet service purchased. can anyone help me with this question?how do enzymes affect activation energy in a chemical reaction What's equivalent to 2/5? was jesus actiually born on christmas Choose the preterite trigger word or phrase that means "the day beforeyesterday."O A. Ayer por la tardeO B. AnteayerO C. AyerO D. Ayer por la maana A printer prints 24 pages in 3 minutes which unit rate is correct Add 34+(212) using the number line. Select the location on the number line to plot the sum. True or false Cellular Respiration produces Glucose, Water, and ATP? Why was President James Polk unwilling to go to war with Great Britain over Oregon but willing to go to war with Mexico over Texas? The amount of flour that the bakery used this month was a 40% increase relative to last month. The bakery used 75 pounds of flour last month. How muchflour did the bakery use this month?